ENFORMASYON MEMURLUĞU TURİZM BİLGİSİ SINAVI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Üyelerimiz,

20 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 10:30’da başlayacak ve 11:30’da bitecek olan Enformasyon Memurluğu (Turizm Bilgisi) Online Sınavı için sınav başlangıç saatinden en az 15 dakika önce https://akademi.tursab.org.tr/ adresi üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Girişte kullanılacak olan kullanıcı adı ve parolanız başvuru sırasında kullandığınız e-posta adresi ve parolanızdır. Parolanızı hatırlamamanız durumunda Parolanızı mı unuttunuz? alanından yeni parola oluşturabilirsiniz.

Sınav saati geldiğinde sınav salonu otomatik olarak açılacak olup açılmaması halinde sayfayı yenileyiniz.

Sınav 50 sorudan oluşmaktadır ve süresi 60 dakikadır. Her soru 2 Puan değerinde olup sınav sonunda 70 puan ve üzeri almanız halinde sadece C tipi acentalarda kullanabileceğiniz Enformasyon Memurluğu Başarı Belgeniz oluşacak ve A tipiacentalarda kullanabileceğinizi Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Başarı Belgesi’ni alabilmek için yabancı dil sınavına girmeye hak kazanacaksınız.

Yabancı dil sınavı iki adımdan oluşmaktadır. İlk adım olan Yabancı Dil Yazılı Sınavı 27 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 10:30 – 11:30 saatleri arasında gerçekleşecek olup sınav linki sizlere önümüzdeki hafta hem TÜRSAB Akademi hem Dialogue Dil Okulları tarafından iletilecektir. Yazılı sınav 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

Yazılı sınavdan 20 puan ve üzeri alan adaylar yabancı dli sınavının ikinci adımı olan sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Sözlü sınav 4 – 5 Mayıs 2024 Cumartesi ve Pazar günlerinden tüm güne yaygın olarak yapılacaktır. Hangi gün ve saatte sınava gireceğinizi bildiren e-posta sizlere Dialogue Dil Okulları tarafından e-posta kanalı ile bildirilecektir. 29-30 Nisan ve 1-2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde e-posta gelen ve önemsiz posta kutunuzu kontrol etmeniz önemle rica olunur. Sözlü sınav 50 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Yazılı ve sözlü sınavlardan alacağınız toplam puan 70 ve üzeri olduğu takdirde sınavı takip eden hafta Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Başarı Belgeniz https://akademi.tursab.org.tr/ adresine yüklenecek olup sınava girdiğiniz kullanıcı adı ve parola ile giriş yaparak QR kodlu belgenizi bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirip kullanabilirsiniz. Fiziki belge verilmemektedir.

Turizm bilgisi, yabancı dil yazılı ve sözlü sınavları için telafi sınavı gerçekleştirilmeyecek olup, mücbir sebeplerle turizm bilgisi sınavına katılamamanız halinde bu durumu kanıtlar belgenizi sınavdan sonraki en geç 2 iş günü içinde akademi@tursab.org.tr adresi üzerinden tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Uygun görülmesi halinde sınav ücreti iadesi yapılacaktır. Mücbir sebeple ücret iadesi sadece Turizm Bilgisi Sınavı için geçerli olup Yabancı Dil Yazılı ve Sözlü sınavlarına girilmemesi halinde ücreti iadesi yapılmamaktadır.

Herhangi bir giriş problemi yaşamanız halinde 0 212 259 84 04 üzerinden TÜRSAB Akademi departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Sınavda başarılar dileriz.

TÜRSAB Akademi